GOOGLE REKLAMLARI HAKKINDA

2009-04-05 13:22:00

DAHA ÖNCEKİ   477 ADET YAYINIM İÇİN ARŞİVİME BAKINIZ.

Merhaba Arkadaşlar; neredeyse bir aydır bloguma uğramadım. zaman zaman gelen yorumlara baktım. Öyle çokta yorum gelmedi zaten bir aydır:)) burdan  da anladımki bayağı bi seviliyormuşum.. Googlenin reklamlarımı kaldırması, ardından resimlerimin photobucket tarafından silinmesi (resim upload limitini aşmışım) ki hiç bir mail gelmeden, hiçbir uyarı yapılmadan silindi resimlerim. Üstelik aylar öncesinden yaptığım yayınların resimleri dahil... Yani son yayınladıklarım silinmiş olsa hiç gam yemeyeceğim. En azından düzenleyebilirdim.  Baktım ki başa çıkamayacağım hiç uğraşmadım. Son elli yayınımı kaldırdım ama içim gide gide. Ondan sonrada öyle bir soğudum ki blogdan... Ağla Elimi bile kaldırmak gelmiyor içimden artık.   
Google hemen hemen bütün arkadaşların reklamlarını kaldırdı. Bence bu çok büyük bir haksızlık. Ekonomik kriz patladıktan sonra Google reklam gelirlerinde tıklama başına yüzde seksene varan azaltma yaptı. Bunu hemen farkettim. Bazen 20 tıklama başına 1,5 doları bulurken, krizden sonra 50 cent bile olmadığını gördüm. Tabi bunun arkasından birşeyler gelecekti. Google sanırım kendini korumaya almak için, binlerce blogcunun reklamlarını kaldırarak ve birikmiş (100 doların altında) paraları içerde bıraktı.  (Bu arada kendi kendime RTÜK uygulaması da yapıyorum arkadaşlar.) Bu ne demektir... nasıl bir  anlayış ve uygulamadır.  Ben hiç  anlamadım. Acaba bizler Google addenseye başvururken hani bir yere işaret koyuyoruzya Gülümsüyor şartlarınızı okudum, kabul ediyorum diye .... Ben işareti koydum. Ama şartları okumadım. Böyle bir şart vardıda ben mi görmedim... Hemen hemen bütün reklamı kalkan arkadaşlara gelen mailde aşağıdaki  açıklama yazıyor.

"Merhaba,

Son zamanlarda kayıtlarımızı gözden geçirirken AdSense hesabınızın AdWords reklamverenleri için önemli bir risk oluşturduğunu fark ettik. Hesabınızı yayıncı ağında tutmamız reklamverenlerimiz için gelecekte mali açıdan zararlı olacağından hesabınızı devre dışı bırakmaya karar verdik.

Bunun reklamverenlerimizin ve diğer AdSense yayıncılarımızın çıkarlarını korumak üzere alınmış gerekli bir önlem olduğunu düşündüğümüz için anlayışlı olmanızı rica ediyoruz. Bunun sizin için sıkıntılara yol açabileceğinin farkındayız ve bu yüzden anlayışınız ve işbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. "

Addense hesabım reklamverenler açısından risk taşıyormuş.   Ama bu risk ne onu bilemedim birtürlü... 

 Google hiç olmazsa 100 doların altında birikmiş olan paraları sahiplerine verseydi. Bu kadar büyük , uluslararası bir şirketten böyle nazik bir davranış beklemek  hakkımız değilmi. Yani üç kuruşta beş kuruşta değilim arkadaşlar, benim addensede 30 dolarım kaldı ama, 70-80-95, bunun gibi miktarlarda paraları kalan arkadaşlarımız var.  Buyrun arkadaşlar ben sesimi çıkardım, hiç olmazsa buradan. Belki sizlerde bloglarınızda bu konuyla alakalı iki satır birşey yazarsanız (BURADA HER KAFADAN BİR SES ÇIKIYOR  SÖZÜNÜ ONAYLIYORUM) bu seslerin ulaşması gereken yerlere ulaşacağını düşünüyorum.. 


 

12
0
0
Yorum Yaz